خانه / اخبار مجموعه / مراقبت شبانه روزی از ۴۱۰ معلول، زیر نظر موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر

مراقبت شبانه روزی از ۴۱۰ معلول، زیر نظر موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر

زاجکانیها: دو مجموعه‌ی “مجتمع توانبخشی امام علی (ع) و “مجتمع توانبخشی دکتر شریعتی” با هدف مراقبت و نگهداری از معلولین با 410 بیمار، مشغول به فعالیت هستند.

photo_2016-03-28_11-22-31حسین زاجکانیها مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در گفتگو با خبرنگار نیکانیوز، ضمن عرض تبریک سال جدید و آرزوی صحت و سلامتی برای همه‌ی معلولین و کارکنان و بزرگوارانی که در مجمتع توانبخشی امام علی (ع) به این معلولین شبانه روز خدمت می کنند، در رابطه آغاز به کار این مجمتع اظهار کرد: موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر از سال ۸۹ به ثبت رسیده و فعالیت خود را شروع کرده است. در همان زمان هم به توصیه سازمان بهزیستی، دو مجموعه از مجموعه های آن سازمان تحویل موسسه نیک آفرینان غدیر شد که یکی از آن‌ها مجتمع توانبخشی امام علی(ع) با ظرفیت نگهداری ۳۰۰ معلول جسمی، ذهنی و حرکتی است.

وی ادامه داد: مجموعه دیگر، مرکز توانبخشی دکتر شریعتی نام دارد که با ظرفت نگهداری از ۱۱۰ دختر کم توان ذهنی، مشغول به فعالیت است. این دو موسسه به صورت کاملا خصوصی و مردمی و با کمک سازمان بهزیستی اداره می‌شود و این فعالیت‌ها مستقیما تحت نظارت موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر قرار دارد.

زاجکانیها در رابطه با تامین هزینه های دو مجموعه گفت:علی‌رغم قراردادی که با سازمان بهزیستی داشتیم و قرار بود که قسمتی از هزینه ها را به صورت یارانه در اختیار موسسه قرار بدهند، به دلایل مشکلاتی که داشتند تا این لحظه موفق نشدیم از یارانه استفاده کنیم؛ البته قراردادی در ۲۶ اسفند بسته شده است تا انشالله یارانه تعدادی از بیماران پرداخت شود.

مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر، در خصوص مشارکت های مردمی در سال گذشته بیان کرد: خوشبختانه تمام موسساتی که به صورت خصوصی و مردمی اداره می شوند، در کار خود موفق ترند، چون براساس اعتقاد و عقیده کار خود را انجام می دهند. موسسه نیک آفرینان غدیر در ماه بیش از ۶۰۰ میلیون هزینه جاری دارد که با توجه به روحیه ی خوب مردم که باعث می شود در کار خیر مشارکت داشته باشند، بنابراین بیشتر هزینه ها از طریق کمک های مردمی تامین می شود.

زاجکانیها در خصوص اهداف و برنامه های سال ۹۵ گفت: تمام تلاش هیئت مدیره و هیئت امنای موسسه های خیریه و حتی خود سازمان بهزیستی بر این است که آنطور که باید و شاید و شایسته ی این عزیزان معلول که نعمت های خدا هستند بتوانیم خدمات مناسبی به این عزیزان ارایه دهیم و در همین رابطه هم امکاناتی را فراهم کردیم. خوشبختانه با پیگیری هایی که داشتیم مجوز بیهوشی را از وزارت بهداشت و درمان گرفتیم، که در سال جاری می توانیم واحد “دندانپزشکی بیهوشی” را راه بیندازیم که علاوه بر تحت پوشش قرار دادن بچه های این مرکز، سایر مراکز توانبخشی را هم تحت پوشش قرار می دهد.

زاجکانیها در رابطه با سایر برنامه ها مطرح کرد: ساختمان مجموعه قدیمی است،قدمت ۵۰ساله دارد، بنابراین تلاش بر این است بتوانیم از کمک های دولتی و مردمی بهره مند شویم که ساختمانی با استانداردهای بین المللی ساخته شود تا بتوانیم حتی قسمتی از آن را آماده بکنیم تا خدمات ارزنده و خوبی را ارایه دهیم .

وی ادامه داد:بحث دیگر در رابطه با کارمندان است کاری که خصوصا مادریاران انجام می دهند کار دشواری است  به همین دلیل هم ما “طرح طبقه بندی مشاغل” برای این عزیزان آماده کردیم که به تصویب  وزارت کار هم رسیده است تا بتوانند از مزایایی که قانون در رابطه با این مشاغل تعریف کرده است بهره مند شوند.

مدیرعامل موسسه نیک آفرینان غدیر، در پایان خاطر نشان کرد: در وهله اول من وظیفه خودم می دانم که از تمام خیرینی که در طول این چند ماه یاور مابودند نه فقط در حوزه ی مالی، وظیفه من این است که از آنها تشکر کنم و از خدا بخواهم اجر بزرگی به آنها بدهد، در وهله دوم از کلیه کارکنان مجموعه به خصوص مادریاران به گونه ایی کار کردند که بنا به نظر خیلی از متخصصین امر جز بهترین ها هستند.

و انشالله خداوند شرایطی را برای من و اعضای هیئت مدیره موسسه نیک آفرینان غدیر فراهم کند که بتوانیم در رابطه با مسائل مادی و معنوی از خجالت این عزیزان در بیایم.

لینک خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *