خانه / اخبار مجموعه / برگزاری مراسم گرامیداشت روز بیماری های خاص/آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی و فاطمه هاشمی رفسنجانی حضور بهم رساندند

برگزاری مراسم گرامیداشت روز بیماری های خاص/آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی و فاطمه هاشمی رفسنجانی حضور بهم رساندند

مراسم گرامیداشت روز بیماری های خاص با حضور آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی و فاطمه هاشمی رفسنجانی در مجتمع توانبخشی امام علی (ع) برگزارشد.

به گزارش خبرنگار نیکانیوز؛عصر امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵،مراسمی به مناسبت گرامیداشت “روز بیماری های خاص”،به همت موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر و با همکاری بنیاد امور بیماری های خاص با حضور سرکار خانم  دکتر فاطمه هاشمی،رئیس بنیاد امور بیماری های خاص،آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی،سرکار خانم مهندسی موسوی،مدیرعامل شرکت بادران گستران، در مرکز توانبخشی امام علی (ع) (یکی از مراکز تحت پوشش موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر) برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این مراسم حسین زاجکانیها،مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر به شرح وضعیت و نیازهای مجتمع توانبخشی امام علی (ع) و مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی پرداخت و اظهار کرد: امروز به مناسبت روز بیماری های خاص در این جا گرد هم آمده ایم در مرکز توابخشی امام علی (ع) حدود ۳۰۰ دختر معلول جسمی ،ذهنی و حرکتی به صورت شبانه روزی نگهداری می شوند که به نوعی در زمره بیماری های خاص قرار می گیرند. امروز را به خدمت عزیزانی که در راه این بیماران خدمت می کنند،تبریک می گویم.

photo_2016-05-08_23-05-43

photo_2016-05-08_23-05-39

وی ادامه داد: مرکز توانبخشی امام علی (ع) حدود ۴۷ سال است که ساخته شده و ساختمان مستحکم و قابل اطمینانی نیست،یکی از مشکلات عمده موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر وضعیت ساختمانی آن است که با مجوز بهزیستی ساختمانی با رعایت تمام اصول فنی و بهداشتی شروع به ساخت شده و تا به اینجا تنها از کمک های خیرین بهره مند بوده است. اما در یکسال اخیر ساخت مجموعه به کندی پیش رفته است که امیدواریم با کمک خیرین و مسئولین هر چه زودتر بتوانیم بنایی برای این معلولین داشته باشیم تا آسیب رسی به آنها به حداقل برسد.

مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر بیان کرد: به غیر از این مرکز،نگهداری از مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی را نیز برعهده داریم. که آموزش ۱۱۰ دختر کم توان ذهنی را برعهده دارد،این دختران آموزش پذیرند و توسط مربی آموزش می بینند و از این طریق کسب درآمد می کنند.

زاجکانیها در پایان خاطر نشان کرد: از مجموعه عوامل بهزیستی سپاسگذارم که توفیق خدمت گذاری در این دو مجموعه را در اختیار موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر قرار داده است، و از تمام مادریاران،پزشکان و پرستاران مجموعه توانبخشی امام علی (ع) تشکر میکنم و انشالله که دعای خیر این عزیزان معلول همراه شما باشد.

آیت الله سید جعفر شبیری زنجانی در مراسم گرامیداشت روز بیماری خاص اظهار کرد: با توجه به بازدیدی که از مرکز توانبخشی امام علی (ع) داشتم توجه من به این جلب شد که خداوند چه نعمت هایی به ما عطا کرده است و ما قدردان این نعمت ها نیستیم،من در اینجا احساس تکلیف می کنم.آیا مسلمان می تواند از افرادی با این مشکلات بگذرد و تحت تاثیر قرار نگیرد. کسی که مسلمان ها را در نظر نگیرد،مسلمان نیست.آیا میتوان وضعیت این مجتمع را دید و بی اعتنا رد شد.

photo_2016-05-08_23-04-47

وی ادامه داد: مسئولین مجتمع توانبخشی امام علی (ع) عبادت بزرگی انجام می دهند، ارزش خدمت این عزیزان را نمی توان تعیین کرد.

شبیری زنجانی در پایان خاطر نشان کرد: عبادتی که در خدمت به خلق است،بزرگترین عبادت است آن هم به خصوص به کسانی که خودشان توان انجام کاری را ندارند.حتی حضور در این مرکز نوعی عبادت است.

فاطمه هاشمی رفسنجانی،رئیس بنیاد بیماری های خاص،در این مراسم اظهار داشت: به جناب آقای زاجکانیها به واسطه خدمتی که انجام می دهند تبریک می گویم. توجه به بیماران خاص تنها محدود به امروز نیست. همه روزها روز بیماران خاص است.

photo_2016-05-08_23-05-47

ما در یک کشور ایثارگر زندگی می کنیم بنابراین باید نسبت به افزایش تعداد نیازمندان نگران باشیم،مشکل دیگری که وجود دارد عدم هماهنگی بین خیریه هاست. افرادی که در مرکز توانبخشی امام علی (ع) خدمت می کنند از قشر نیازمند هستند، باید سازمان هایی همانند بهزیستی،هلال احمر و نظایر آنها قسمتی از بودجه های خود را به سازمان های مردم نهادی همانند موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر که با عشق و علاقه به خدمت خلق می پردازند.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: حدیثی از حضرت علی (ع) نقل شده است “کسی که دو روزش شبیه به هم باشد ضرر کرده است” ما باید در هر جایی که قرار می گیریم از روز قبل پیشرفت کرده باشیم، بنابراین در سازمان های مردم نهاد باید علاوه برکمک هایی که انجام می شود،آسیب ها را هم بررسی کنیم.

رئیس بنیاد بیماری های خاص بیان کرد: باید کسانی که توانایی دارند،از طریق ارتباطات خود پیگیر نیازهای مجموعه توانبخشی امام علی (ع) باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نباید فقط بر روی درمان بیماران فعالیت داشته باشیم،با توجه به فعالیت های پیشگیرانه که در بنیاد بیماری های خاص داشتیم تا ۷۵ درصد توانستیم از بیماری تلاسمی پیشگیری کنیم ،بنابراین در اینجا هم باید راهکارهایی ارائه شود که چگونه فرزندان معلول به دنیا نیایند.

گفتنی است در پایان مراسم حسین زاجکانیها،مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر به همراه مهمانان و خیرین از بخش های مرکز توانبخشی امام علی (ع) و همچنین ساختمان در حال ساخت مجموعه به عنوان “بزرگترین مجتمع توانبخشی کشور” بازدید کردند و ملاقاتی را با ممدجو سارا م.ج داشتند.

لینک خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *