خانه / اخبار مجموعه / وصف حال مرکز توانبخشی امام علی(ع) از زبان فاطمه هاشمی رفسنجانی

وصف حال مرکز توانبخشی امام علی(ع) از زبان فاطمه هاشمی رفسنجانی

فاطمه هاشمی رفسنجانی، رئیس بنیاد امور بیماری های خاص،در رابطه با وضعیت مرکز توانبخشی امام علی (ع) سخن گفتند.

فاطمه هاشمی رفسنجانی، رئیس بنیاد امور بیماری های خاص، در گفتگو با خبرنگار نیکانیوز؛ در رابطه با وضعیت مرکز توانبشخی امام علی (ع) اظهار داشت: سال گذشته فرزندم بازدیدی از مرکز توانبخشی امام علی (ع) داشتند و گزارش کاملی از این مرکز تهیه شد که از آن موقع درصدد شدیم  با خیرینی که توانایی کمک به مرکز را دارند ارتباط برقرار کنیم، تا آنهایی که علاقه مند هستند از مرکز توانبخشی امام علی (ع) بازدید کنند.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: حسین زاجکانیها،مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر،حرکت بزرگی را بدون امکانات دولتی شروع کردند و همانطور که مشخص است عاشقانه به کار خود مشغول هستند و کسی که چنین انگیزه ای داشته باشد،یقینا موفق خواهد بود.

رئیس بنیاد امور بیماری های خاص، در پاسخ به این سوال که برای بهبود مراکز مردم نهاد همانند مرکز توانبخشی امام علی (ع) چه کارهایی میتوان انجام داد، بیان کرد: ابتدای امر باید محیط هایی برای این مراکز فراهم شود تا معلولین عزیز زندگی همراه با لذت داشته باشند، نکته دوم اینکه خانواده های این معلولین از آنها نباید دوری کنند حتی اگر این عزیزان به صورت شبانه روزی  نگهداری شوند.

وی ادامه داد: باید به دنبال مسائل پیشگیرانه باشیم،که به چه دلیل این افراد به این بیماری دچار شدند تا کمتر شاهد رنج آنها باشیم،سازمان بهزیستی و سایر نهادهای دولتی باید از مراکزی همانند مرکز توانبخشی امام علی (ع) حمایت کنند و هزینه ها باید از سوی دولت و مردم تهیه شود، نه خود مجتمع توانبخشی.

هاشمی رفسنجانی در پایان خاطر نشان کرد: سازمان های دولتی همانند بهزیستی،هلال احمر و… باید قسمتی از بودجه خود را صرف سازمان های مردم نهاد همانند موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر کنند که با عشق و علاقه به فعالیت می پردازند.

لینک خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *