خانه / اخبار مجموعه / در میهمانی فرح «معمای شاه» با دختران معلول چه گذشت؟

در میهمانی فرح «معمای شاه» با دختران معلول چه گذشت؟

در میهمانی فرح «معمای شاه» با دختران معلول چه گذشت؟ ساغر عزیزی:بخشنده بودن بیش از توانایی مالی قلب بزرگ می خواهد

به گزارش خبرنگار نیکانیوز، مرکز توانبخشی امام علی ( ع ) با قدمت ۵۰سال فعالیت وظیفه نگهداری بیش از ۳۰۰ دختر معلول ذهنی – جسمی شدید را دارد که تامین هزینه های مربوطه توسط موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر و افراد خیر تامین می شود .

در راستای این امر نکو و بازدید از این مرکز تاکنون هنرمندان زیادی مراجعه کردند و باعث دلگرمی و قوت قلب مدیران و پرسنل و از همه مهم تر توانخواهان این مرکز شده اند .

photo_2016-07-14_19-08-24

 

این بار مرکز توانبخشی امام علی (ع ) میزبان هنرمند توانا و مردمی، ساغر عزیزی بازیگر نقش فرح در سریال معمای شاه بود .

 

ساغر عزیزی زنی از تبار زیبای شیراز است؛ او در رشته کارگردانی سینما تحصیل کرده و از سال ۸۰ با فیلم «رنگ شب» فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. طی این سال ها جدا از علاقه شخصی او به تئاتر، بیشتر به عنوان بازیگر در تلویزیون دیده شده است. اخیرا بازی در نقش چالش برانگیز فرح را در سریال معمای شاه از سر گذرانده است و قبل از آن هم در نقش عزت الدوله، همسر امیرکبیر نقش آفرینی کرده است.

 

index2

گفتگوی نیکا نیوز با ساغر عزیزی در حاشیه جلسه ای که با مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان و بازدید  از  مرکز توانبخشی امام علی ( ع ) داشتند را در ذیل می خوانید :

 

در ابتدا علت حضورتان را در مجتمع توانبخشی امام علی (ع ) که از مراکز تحت پوشش موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر است بفرمایید؟

 

پیش از این چندین فیلم مستند از معلولین ساخته بودم و تا حدودی دنیای این عزیزان آشنایی داشتم پس از آشنایی با موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر تصمیم گرفتم با توجه به میل درونی ام برای بازدید به این مرکز مراجعه کنم و به این ترتیب احساس میکنم با دیدن ۳۰۰ نفر از توان خواهان دختر بالای چهارده سال با معلولیت ذهنی و جسمی شدید که در این مرکز به صورت شبانه روزی خدمات توانبخشی و نگهداری دریافت می کنند و همچنین ملاقات با افراد خیر مدیران و پرسنل مهربان این مرکز انرژی مثبت و خوبی دریافت می کنم.

 

index4

 

در بازدیدی که با جمعی از دوستان از مجتمع توانبخشی امام علی (ع) داشتید , توان خواهان این مرکز را چه طور دیدید؟

 

زمان بازدید من مصادف با صرف ناهار این عزیزان بود با توجه به اینکه اکثر این توان خواهان قدرت هیچ گونه حرکتی نداشتند ولی دیدم که پرستاران و مددیاران متعهد و مهربان این مرکز با چه عشق و علاقه ایی به این فرزندان شکسته بال رسیدگی میکنند. در این بازدید شاهد بودم که با توجه به تلاش بی وقفه داوطلبان نگهداری از این عزیزان تمامی افراد تحت مراقبت با لباسهای آراسته و تخت های بسیار تمیز که هیچ گونه بوی نامطبوعی هم به مشام نمی رسید روزگارشان را با آرامش و توجه خاص می گذراندند.

 

index8

 

شما به عنوان یک هنرمند توانا چه کمکی می توانید برای این موسسه داشته باشید؟

 

ساده ترین راهی که به ذهن هر فردی می رسد کمک مالی نسبت به اطرافیانش است ولی من با تمام وجودم خواستار خدمت به این۳۰۰ دختر معلول ذهنی جسمی شدید که بیش از نیمی از ایشان فاقد خانواده می باشند و تمامی امور شخصی آنان توسط کادر پرسنلی مرکز توانبخشی امام علی (ع) انجام می پذیرد هستم.هر گونه کارهای اجرایی از قبیل شرکت در مراسم های مختلف این مرکز و آموزش نقاشی برای دختران معلول ذهنی خفیف و آموزش پذیر در مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی وهمچنین ساختن فیلم مستند در خصوص این دخترهای معصوم را با کمال افتخار و غرور انجام خواهم داد.

 

 

index44

 

تاثیر حضور هنر مندان در بین دختران معصومی که در قبال محبت خیرین تنها میتوانند دعاگو باشند را چگونه می بینید؟

 

همه جای دنیا هنرمندان و آدمهای مشهور نقش پررنگ و تاثیر گذاری می توانند داشته باشند و با توجه به اینکه مردم دوستدار این افراد هستن حضورشان در خیریه ها میتواند الگو افراد کثیری شود . همیشه افراد نیازمند و کسانی که به دنبال کمک به نیازمندان هستند وجود دارد که ما میتوانیم حلقه تاثیر گذار بین تقاضا و متقضی باشیم.

 

به نظر من انسان در هر جایگاه اجتماعی که باشد برای خوب بودن حال خود نیاز به حضور در این خیریه ها را دارد که بهترین راه برای تائید کردن انسان به خود است که من شخصا این احساس را خیلی دوست دارم و از خودم راضی می شوم و احساس سبک بالی و غرور میکنم.

 

index5

و در آخر …

 

تنها چیزی که دلم میخواهد در آخر عنوان کنم این است که زمان خیلی سریع می گذرد مطمئنا اگر بذر گندم بکاریم حاصلش جو نخواهد بود و هر چه بکاریم همان را برداشت خواهیم کرد خوشابه حال افرادی که خوبی و مهربانی می کارند.

 

index7

 

گفتنی است، ساغر عزیزی در این بازدید از سارا م.ج که اخیرا عمل جراحی موفقیت آمیزی را با کمک نیکوکاران به پایان رسانیده هم عیادت کردند.

لینک خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *