خانه / اخبار مجموعه / حضور فعال نمایندگان موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی

حضور فعال نمایندگان موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی

نمایندگان موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی حضور یافتند ، این نمایشگاه به مدت 6 روز از 24 بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهرداری تهران (بوستان گفت‌وگو) آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار نیکانیوز ، نمایندگان موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر ضمن حضور فعال خود در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی به معرفی فعالیتها و عملکرد این موسسه خیریه به بازدید کنندگان پرداختند.

این دوره از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی دارای ۶ بخش اینترنت، نشر دیجیتال و تلفن همراه، فناوری نوین اطلاعات، بازی و پویانمایی، بین‌الملل و کلینیک سلامت ذهن فضای مجازی است و بخش فناوریهای نوین اطلاعات از جمله موضوعاتی جدیدی است که به نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی اضافه شده است.

این نمایشگاه توسط فعالان عرصه مجازی جبهه انقلاب اسلامی اداره می‌شود و از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ پذیرای عموم مردم خواهد بود و مانند سنوات گذشته اقشار مختلف جمله از قبیل دانش‌آموزان، مجموعه اولیا و مربیان و نخبگان دانشگاهی و سیاسی، مخاطبان اصلی آن خواهند بود.

این دوره از نمایشگاه توسط سازمان فضای مجازی سراج در حال برگزاری  و درصدد عرضه فعالیت‌های مجموعه مردمی در حوزه فضای مجازی انقلاب اسلامی است.

گفتنی است ،مراکز تحت پوشش موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در تهران شامل مرکز توانبخشی امام علی (ع) واقع در منطقه ازگل و مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی واقع در میدان آرژانتین می باشد .

بنایراین گزارش ، مرکز توانبخشی امام علی (ع) وظیفه نگهداری حدود ۳۰۰ دختر معلول ذهنی و جسمی شدید بالای ۱۴ سال را دارد که بیش از نیمی از ایشان فاقد خانواده هستند و تمامی امور شخصی آنان توسط بیش از ۲۰۰ نفر کادر پرستاری ، پزشکی ، پیراپزشکی ، روانشناسی ، مددکاری و… انجام می گیرد و به صورت شبانه روزی در این مجتمع نگهداری می شوند.

همین طور مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی با هدف توانبخشی و حرفه آموزی دختران معلول ذهنی خفیف ( آموزش پذیر ) از سال ۱۳۵۹ تاکنون ، پذیرای بیش از ۱۱۰ دختر معلول ۱۴ تا ۳۵ است .  این عزیزان  به صورت روزانه با استفاده رایگان از سرویس های ایاب و ذهاب مجتمع به منظور ارتقا سطح توانایی اجتماعی و حرفه ای و کسب استقلال تحت آموزش های مختلف شامل خیاطی ، قالی بافی ، گلدوزی ، صنایع دستی ، بدلیجات و …. قرار می گیرند که کلیه هزینه های توانبخشی از این عزیزان و تامین هزینه های هنگفت این مراکز  توسط موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر وافراد خیر تامین می شود .

لینک خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *