خانه / اخبار مجموعه / برپایی نمایشگاه هنری امیرحسین مدرس و همسرش در مرکز توانبخشی امام علی (ع)

برپایی نمایشگاه هنری امیرحسین مدرس و همسرش در مرکز توانبخشی امام علی (ع)

امیرحسین مدرس مجری کشورمان به همراه همسرش بهار بهاردوست نمایشگاه مشترک هنری در مرکز توانبخشی امام علی (ع) که یکی از مراکز تحت پوشش موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر است ، به نفع بیش از 200 دختران معلول شدید ذهنی و جسمی که در این مرکز نگهداری می شوند ، برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار نیکانیوز ، این نمایشگاه هنری با عنوان «رنگ طرب» شامل آثار خوشنویسی امیر‌حسین مدرس و پتینه کاری بهار بهاردوست از روز چهارشنبه چهارم تا روز دوشنبه نهم اسفند ماه جاری از ساعت ۱۰الی ۱۹۹ در مرکز توانبخشی امام علی (ع) در معرض دید عموم مردم و خیرین قرار گرفت که با توجه به استقبال از آثار ارزنده این هنرمندان این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه جاری تمدید شد.

امیر حسین مدرس با اشاره به اینکه هنر خوشنویسی و خط خوش در بین اعضای خانواده پدری اش ارثی و همه گیر بوده است در خصوص هنر خوشنویسی به خبرنگار ما گفت : با توجه به علاقه ای که از زمان کودکی به این هنر داشته ام در طی این سالها مشق بصری و مشق های عملی بسیاری داشته ام ، به نظر من برای خلق اثر هنری یک خطاط باید قواعد و چهارچوب نستعلیق و شکسته نستعلیق را به خوبی آموخته باشد ولی در نهایت دریافت شخصی خودش از خط را ارایه دهد.

وی افزود : در این نمایشگاه هم آثار خوشنویسی که می بینید از خط به عنوان ظرف استفاده شده و با اینکه کاملا از قواعد نستعلیق و شکسته نستعلیق آگاهی دارم ولی آثار من خارج از قاعده مرسوم این دو خط ارایه شده است و این موضوع ، کار من را متمایز از آثار دیگر عزیزان در عرصه هنر خوشنویسی می کند .

امیر حسین مدرس هنر خوشنویسی را بر آمده از دل دانست و تصریح کرد : در هنر خوشنویسی مطلبی که خطاط می نویسد با حال خودش پیوند می خورد و به وسیله ابزار کاغذ و قلم به مخاطب منتقل می شود.

این مجری و بازیگر توانای مردمی در رابطه با حضور هنرمندان در مراکز خیریه اظهار داشت : حضور هنرمندان در هر شاخه ای که فعالیت دارند در مراکز خیریه تاثیر فراوانی در ایجاد انگیزه برای حضور افراد مختلف در امور خیریه دارد .

وی اضافه کرد : در ایام نزدیک به عید نوروز که مردم مشغول خرید سال نو هستند نیم نگاهی هم به نیازمندان داشته باشند که با این کار هم روح و جان خودشان را در آرامش می بینند و هم مورد رضایت خداوند و بندگان خدا قرار می گیرد.

بهار بهار دوست هم که سالیان سال در حوزه های مختلف هنری فعالیت داشتند با ارایه آثار هنری خود در زمینه پتینه کاری بر روی چوب اقدام  به کمک به دختران معلول در مرکز توانبخشی امام علی (ع) نمودند ، وی به خبرنگار ما گفت : از سال گذشته که با مرکز توانبخشی امام علی (ع) آشنا شدیم تصمیم گرفتیم به نحوی به این عزیزان کمکی داشته باشیم که امسال موفق شدیم با بر پایی نمایشگاه رنگ طرب تا حدودی به هدف خود نزدیک شویم .

بهار بهار دوست افزود : مشارکت مردمی در مراکز خیریه روزنه امیدی در دل این عزیزان خواهد بود .

بنا بر این گزارش ، امیر حسین مدرس و بهار بهار دوست در حاشیه بر پایی نمایشگاه رنگ طرب در مرکز توانبخشی امام علی (ع) از بخشهای مختلف این مرکز هم بازدید کردند.

لینک خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *