خانه / اخبار مجموعه / مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در جمع خبرنگاران تاکید کرد؛ باید نگاه ویژه و خاص تری به بهزیستی شود

مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در جمع خبرنگاران تاکید کرد؛ باید نگاه ویژه و خاص تری به بهزیستی شود

مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر گفت: سازمان بهزیستی یکی از معدود ارگان هایی است که فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقدام و عمل ، اقتصاد مقاومتی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را در حد بالایی عملیاتی کرده است .

ه گزارش خبرنگار نیکا نیوز، حسین زاجکانیها مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر صبح امروز در نشست خبری که در مجتمع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی امام علی (ع) برگزار شد با بیان اینکه امکانات خوبی برای سازمان بهزیستی فراهم نشده ، اظهار داشت : تمام ارگان ها و نهادهای دولتی باید در برنامه های خود جایگاه ویژه ای برای سازمان بهزیستی تعریف کنند تا این سازمان بتواند در راستای خدمت رسانی به افراد محروم و نیازمند کامل تر از قبل اقدام کند .

وی با اشاره به اینکه موسسه خیریه نیک آفرینان غدیرعهده دار مسوولیت چندین مجتمع توانبخشی در کشور است، گفت:یکی از این مراکز مجتمع توانبخشی امام علی(ع) است که در منطقه ازگل پایتخت قرار دارد؛ این مرکز مسوولیت نگهداری شبانه روزی ۳۰۰ نفر از توانخواهان دختر بالای ۱۴ سال با معلولیت ذهنی و جسمی شدید را برعهده دارد.

حسین زاجکانیها با اشاره به اینکه اکثر این دختران از خانواده های بی بضاعت یا فاقد سرپرست هستند، افزود: در این مجتمع بیش از  ۲۰۰ نفر کادر شامل پزشک، روانپزشک، فیزیوتراپ، پرستار، بهیار، مادریار و… اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه معضل اصلی مجتمع توانبخشی امام علی (ع) بنای نامناسب ، فرسوده و سست بنیان آن با قدمت بیش از ۵۰ سال است، تصریح کرد: این بنا با توجه به اینکه بیش از ۵۰ سال از ساخت آن میگذرد امکان دارد حتی در صورت رخ دادن ضعیف ترین زلزله نیز در معرض ریزش و تخریب قرار بگیرد که این موضوع موجب نگرانی ما جهت تنها سر پناه این دختران بی بضاعت و فاقد سر پرست شده است .

زاجکانیها با تاکید بر اینکه ایجاد سرپناه امن و مقاوم مطابق با استانداردهای جهانی از نیازهای اصلی مجتمع امام علی(ع) بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه توانسته ایم با کمک مردم نوع دوست و خیر کشورمان عملیات ساخت بنای جدیدی را با رعایت اصول فنی و ایمنی در هفت طبقه در دستور کار قرار دهیم ، که تا کنون تا طبقه چهارم این پروژه را پیش برده ایم .

مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر با اشاره به فعالیت مجتمع توانبخشی و حرفه آموزشی دکترشریعتی که یکی دیگر از مراکز تحت پوشش موسسه نیک آفرینان غدیر است ،گفت: این مجتمع با هدف توانبخشی و حرفه آموزی به دختران معلول ذهنی خفیف( آموزش پذیر) در فضایی به مساحت ۲۸۵۰ مترمربع و در شش طبقه در میدان آرژانتین قراردارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۰ دختر ۱۴ تا ۳۰ سال به صورت روزانه با استفاده رایگان از سرویس های ایاب ذهاب مجتمع به منظور ارتقای سطح توانایی اجتماعی و حرفه ای و کسب استقلال تحت آموزش قرار می گیرند.

زاجکانیها با اشاره به برگزاری۷ کارگاه حرفه آموزی در مجتمع توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی گفت: در این کارگاه ها سعی شده است که توانخواه ضمن آشنایی با لوازم و تجهیزات مورد لزوم حرفه مورد نظر مراحل مختلف آموزش را طی کردخ و به مرحله تولید برسد تا با ایجاد اشتغال خانگی و کارگاه های حمایت شده مستقل شوند.

۰۶

لزوم حمایت عاطفی از دختران معلول مجتمع های توانبخشی پایتخت

مدیرعامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در ادامه با تاکید بر اینکه کمک های مردمی صرف این مجتمع ها می شود، تصریح کرد: باید اعلام کنم که هدف ما گرفتن پول از مردم نیست بلکه می خواهیم هموطنانمان بدانند که در پایتخت مراکزی وجود دارد که دختران معلول جسمی و حرکتی در آن نگهداری می شوند که بیشتر از نیازهای مادی، نیازمند مسائل عاطفی هستند.

زاجکانیها با بیان اینکه هموطنان ما می توانند به همراه  خانواده های خود از این مجتمع ها بازدید داشته باشند ، خاطر نشان کرد: بازدید از مجتمع ها حسن های زیادی دارد یکی از آنها این است که مردم ما بیش از پیش قدر سلامتی خود را خواهند دانست.وی گفت: هزینه این موسسه ماهیانه حدودا ۶۰۰ میلیون تومان است اما هیچ هزینه ای را به دولت تحمیل نکرده ایم و کلیه هزینه ها توسط افراد خیر انجام می شود.

 

بنا بر این گزارش ، پس از پایان این نشست خبری که با حضور آقایان حسین زاجکانیها مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر ، علی اکبر ملکی عضو هیات مدیره و مشاور مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر ،محمد سعید عامری عضو هیات مدیره و معاون پشتیبانی موسسه نیک آفرینان غدیر و جمعی از نمایندگان اصحاب رسانه برگزار شد ، بازدید گروهی از بخش های مختلف مرکزتوانبخشی امام علی (ع) نیز انجام شد.

۰۳

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *