خانه / اخبار مجموعه / پیام تبریک مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر به مناسبت روز جهانی‌ معلولان

پیام تبریک مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر به مناسبت روز جهانی‌ معلولان

در آستانه روز جهانی معلولان، مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر روز جهانی معلولین را به جامعه معلولین تبریک گفت.
photo_2016-12-04_23-59-04

حسین زاجکانیها مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در گفت و گو با خبرنگار نیکانیوز اظهار داشت : بازگشایی از مشکلات این عزیزان که با محدودیت های اجباری زندگی می کنند وظیفه همه ما است .

11

حسین زاجکانیها در خصوص آمار معلولین تحت پوشش موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر گفت: در مجموع دو مرکز تحت پوشش این موسسه حدود  ۴۱۰ دختر معلول نگهداری می شوند که از بین این عزیزان حدود ۳۰۰ دختر معلول ذهنی – جسمی شدید بالای ۱۴ سال به صورت شبانه روزی در مرکز امام علی (ع) واقع در منطقه ازگل تهران نگهداری می شوند و تعداد ۱۱۰ دختر معلول ذهنی خفیف (آموزش پذیر) در مرکز دکتر شریعتی واقع در میدان آرژانتین خیابان الوند به صورت روزانه با هدف توانبخشی و حرفه آموزی فعالیت دارند.

بنابر این گزارش ، روز جهانی معلولین از سال۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۱۳ آذر برگزار می‌شود. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهی هایی بوده است که می‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. این وضع به همین منوال طی شد تا در سال ۱۹۹۹ شعاری با مضمون (امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه امور قرار گرفت. بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم روحی و مغزی جسمی و حسی از معلولیت رنج می‌برند. اینان هر کجا که باشند و در هر نقطه‌ای از دنیا که به سر برند به دلیل موانع ظاهری و یا اجتماعی با محدودیتهایی در زندگی خود مواجه می‌شوند.

حضرت امام (ره) درباره معلولین تعبیر جالبى دارند که مناسب است با هم بخوانیم: “آنچه انسان به او انسان است، روح انسان است نه جسم انسان. دعا کنید که آنهایى که روحشان معلول است، آنها شفا پیدا کنند و دعا کنید که شما جامعه معلولین جسمى، معلولین روحى نباشید. اگر روح شما سالم باشد و روح شما آزاد و قوى باشد،چه باک که دست یا پاى انسان معلول باشد”

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *