خانه / اخبار مجموعه / تجهیز بخش عمده ای از کلینیک دندانپزشکی مرکز امام علی ( ع)

تجهیز بخش عمده ای از کلینیک دندانپزشکی مرکز امام علی ( ع)

بخش عمده اي از كلنيك دندانپزشكي مركز توانبخشي امام علي (ع) به همت خيرين تجهيز شد.

نیکانیوز : حسین زاجکانیها مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار نیکانیوز گفت : عملیات ساخت و ساز کلینیک دندانپزشکی مرکز توانبخشی امام علی ( ع) أواخر سال ٩۵ با هزینه ای بالغ بر پانصد میلیون تومان به اتمام رسید و در ابتدای سال جاری با کمک خیرین بخش عمده ای از تجهیزات آن که در حدود چهارصد میلیون تومان خریداری, نصب و تست شد ، امید است مابقی تجهیزات که عمدتا مربوط به تجهیزات بیهوشی است تا پایان ماه تحویل داده شود.

وی افزود: اگر روال کار بدون تاخیر پیش برود و با هماهنگی و مساعدت سازمان بهزیستی از اوایل سال جاری امکان پذیرش بیمار در این کلنیک را خواهیم داشت.
مدیر عامل موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر با اشاره به اینکه این کلنیک در ضلع شمال غربی مرکز توانبخشی امام علی ( ع) که یکی از مراکز تحت پوشش موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر است واقع شده ، تصریح کرد: این کلنیک در فضائی به مساحت ٢٣٧ متر ، بعد از رایزنی و هماهنگی های لازم با وزارت بهداشت و درمان و سازمان بهزیستی ساخته شده است.

وی اضافه کرد : این کلنیک شامل بخش هایی از جمله اتاق ضدعفونی ( CRS) ، اتاق بیهوشی ، اتاق ریکاوری و دو اتاق جهت ۵ یونیت دندانپزشکی می باشد.
حسین زاجکانیها در خصوص لزوم کلنیک دندانپزشکی برای معلولین إظهار داشت: اغلب معلولین با مشکلات فک و دندان روبرو هستند که با توجه به معلولیت شان امکان درمان شان مانند أفراد عادی امکان پذیر نیست و نیاز به بیهوشی دارند که همین موضوع ما را بر آن داشت تا برای ساخت این کلنیک با هماهنگی بهزیستی اقدام کنیم .

وی در پایان گفت: امید است این کلینیک که هدیه ای از طرف بخشی از افراد جامعه برای حمایت از زندگی بهتر معلولین است به زودی با کمک خیرین و حضور متخصصین ، جراحان دندانپزشکی ، پزشکان متخصص بیهوشی ، پزشک عمومی ، کادر پرستاری ، کادر مددکاری و کادر اداری به بهره برداری برسد .

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *