خانه / اخبار مجموعه / صعود به سومین قله مرتفع ایران

صعود به سومین قله مرتفع ایران

امیرسرلشگرصالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی و امیرسرتیپ فولادی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش که از خیرین مجتمع توانبخشی امام علی (ع) هستند به همراه جمعی ازمنتخبین کوهنورد آجا به سومین قله مرتفع ایران صعود کردند.

موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر
موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر

به گزارش خبرنگار نیکانیوز ، سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتشفشانی غیر فعال است. ارتفاع قله این کوه ۴۸۱۱ متر است و در بالای قله آن دریاچه کوچکی قرار دارد که این بار توسط امیرسرلشگرصالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ، امیرسرتیپ فولادی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش و جمعی ازمنتخبین کوهنورد آجا فتح شده است .

کوه سبلان در شمال شرقی و در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشگین‌شهر واقع است. این کوه در طول جغرافیایی ۴۷ درجه و ۵۰ دقیقه شرقی و عرض جغرافیایی ۳۸درجه و ۱۷دقیقه شمالی قرار گرفته‌است. برای این کوه عظیم ۶۰ کیلومتر طول و ۴۵ کیلومتر پهنا تخمین می‌زنند و سطحی که به وسیله آن در آذربایجان قرار گرفته نزدیک به ۶۰۰۰ کیلومتر مربع است.
گفتنی است ، مجتمع توانبخشی امام علی (ع) مسئولیت نگهداری بیش از ۲۰۰ دختر معلول ذهنی و جسمی شدید بالای ۱۴ سال که بیش از نیمی از آنها فاقد خانواده می باشند را بر عهده دارند و هزینه های مربوط به آنها توسط موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر و افراد خیر تامین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *