خانه / اخبار مجموعه / انسانهایی با دل بزرگ که دلشان برای فرشته های زمینی می تپد!

انسانهایی با دل بزرگ که دلشان برای فرشته های زمینی می تپد!

سالیان زیادی است که خیرین بزرگواری به صورت داوطلبانه به مجتمع توانبخشی امام علی (ع) مراجعه می کنند و درامر استحمام و نظافت شخصی دختران معلول ذهنی و جسمی این مرکز یاری گر ما هستند. اینان انسانهایی با دل بزرگ هستند که دلشان برای این فرشته های زمینی می تپد.

به گزارش خبرنگار ما ، این خیرین به صورت گروهی روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در مجتمع توانبخشی امام علی (ع) که محل نگهداری بیش از ۲۰۰ دختر معلول ذهنی و جسمی شدید است حاضر می شوند و عشق خالصانه خود را نثار این دختران ناتوان می کنند.

در میان این خیرین بزرگوار، خانم های جوان و هم خانم هایی که سفیدی موهایشان از کنار روسری هایشان بیرون زده دیده می شود که با اشتیاق و انرژی خاصی برای نثار عشق درونیشان به مجتمع توانبخشی امام علی (ع) می آیند.

خانم زهرا السادات بشارت یکی از این داوطلبانی است که ۲۵ سال است هر هفته چهارشنبه های خود را وقت دختران معلول این مرکز کرده است ، ایشان به خبرنگار ما می گوید : زمانی که در کنار این دختران معصوم هستیم وجود خدا را حس میکنیم و برای من هیچ کاری در این دنیا با این کار مطابقت ندارد و خدا را شکر میکنم که توفیق حضور در کنار این عزیزان را به من عطا کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از بچه ها ناهنجار هستند عنوان کرد : سالها پیش یکی از بچه ها روی پوست ام خراشی ایجاد کرد که به واسطه این زخم مشخص شد که توده ای در بدنم وجود دارد و خدا را شکر کردم که این بچه باعث شد من از وجود این بیماری مطلع بشوم بعد از بستری شدن در بیمارستان در عالم خواب معجزه توسط بچه های این مرکز را دیدم اما برای کسی تعریف نکردم روزی که دکترها قصد جراحی ام را داشتند با انجام نمونه گیری متوجه شدند توده ریشه نداشته و از بین رفته است و تا به همین امروز هم خدا را شکر بابت این موضوع به دکتر مراجعه ای نداشتم.

این خیر قدیمی مجتمع توانبخشی امام علی (ع) با بیان اینکه در طی این سالها ارتباط عاطفی تنگاتنگی با این دختران معلول پیدا کرده است اظهار داشت : با اینکه بیشتر این دختران قادر به حرکت هم نیستند ولی با حرکت چشم با ما ارتباط برقرار می کنند و هر کدام به طریقی محبت شان را به ما نشان میدهند.

خانم شمس الملوک آسوده (مهرپور) هم یکی دیگر از خیرینی است که ۲۶ سال است روزهای یکشنبه هر هفته با گروهی از خانم های خیر دیگر برای استحمام و نظافت شخصی دختران معلول مجتمع توانبخشی امام علی (ع) به این مرکز می آید ، ایشان به خبرنگار ما می گوید : ما عاشق این بچه ها هستیم و حضورشان را در لحظه لحظه زندگیمان حس می کنیم و اگر ضربه یا مشتی  این عزیزان به من بزنند لذت بخش است .

خانم ناهید پناهی یکی از جوانان با انرژی و مشتاقی است که روزهای چهارشنبه هر هفته خود را به دختران معلول ذهنی و جسمی مجتمع توانبخشی امام علی (ع) اختصاص داده است ، ایشان حدود ۵ سالی است که به این مرکز می آید و اینطور عنوان میکند که در ابتدا آمدنم به این مرکز سخت بود ولی الان نیامدنم و ندیدن این عزیزان برایم سخت تر است .

وی در خصوص حسی و حال حضورش در بین این دختران معلول گفت : وقتی به اینجا می آیم تا یک هفته شارژ هستم و لحظه شماری میکنم تا چهارشنبه از راه برسد مخصوصا این اواخر بعد از مرگ پدرم که ناراحتی عمیقی داشتم با حضورم در بین این عزیزان احساس بهتری پیدا کردم.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *