خانه / مجتمع توانبخشی ونگهداری شبانه روزی امام علی (ع)

مجتمع توانبخشی ونگهداری شبانه روزی امام علی (ع)

مرکز توانبخشی امام علی (ع) با قدمت ۵۰ سال فعالیت ، وظیفه توانبخشی و نگهداری شبانه روزی ۲۰۰ دختر معلول ذهنی-جسمی شدید بالای ۱۴ سال را که بیش از نیمی از ایشان فاقد کنترل اسفنکتری (اجابت مزاج) وخانواده می باشند را توسط ۲۰۷ نفر کادر پرستاری ، پزشکی ، پیراپزشکی ، روانشناسی ، مددکاری و…برعهده دارد واز هیچگونه اعتبار و یارانه دولتی بهره مند نمی باشد و تامین هزینه های مربوطه توسط مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر و موسسات و شرکتها وافراد خیر تامین میگردد.

نیازهای مجموعه :

۱.نیازهای تخصصی و درمانی :

شامل خدمات داوطلبانه پزشکان، پیراپزشکان و تأمین وسایل و تجهیزات پزشکی و داروهای مورد نیاز

۲. نیازهای عمومی:

شامل خدمات داوطلبانه افراد خیر در نگهداری و حمایت از مددجویان ، تأمین انواع مواد غذایی ، البسه ، ملحفه ، وسایل و مواد بهداشتی ، پمپرز ، شوینده ها و …

نیاز ویژه:

اصلی ترین معضل و مشکل این مرکز وجود بنای فرسوده فعلی، مستهلک و در حال ریزش و نامنطبق با نوع فعالیت و نیاز توانخواهان مقیم با قدمت بیش از ۵۰ سال می باشد. لازم به ذکر است بدلیل جلوگیری از پیشامد ناگوار و براساس نظریه کارشناسان بهزیستی و شهرداری به ناچار دو بخش فعال آسایشگاه تخریب و مددجویان مقیم آن به سایر بخش ها منتقل گردیدند که این ازدحام محیط اقامتی نامناسبی و مانع انجام امور توانبخشی مورد نیازجهت ایشان را ایجاد نموده است و احداث و جایگزین بنای مناسب به منظور حفظ ایمنی، سلامت و ارتقاء کیفیت خدمات ودر خور شأن عزیزان الزامیست.

لذا بر آن شدیم ساختمانی با رعایت و نگاهی به مدل های مشابه جهانی و بومی سازی و منطبق با اصول ملی مطالعه، طراحی و بنیان نهیم که شامل بخش های آسایشگاهی ، کلینیک توانبخشی ، اداری ، خدمات و.. . با حدود ۱۷۰۰۰ متر مربع زیربنا در۲۴۰۰ مترمربع سطح اشغال می باشد که مراحل طراحی و معماری ، فوندانسیون وکفسازی اجرا گردیده است، با عنایت به احتمال ریزش ساختمانهای موجود و خطر جانی و ضرورت امر و بهره برداری سریع نیازمند یاری و مساعدت خیرین محترم می باشیم.